Scroll Top
ul. Kościuszki 107/8, 61-717 Poznań

Zakładanie i rejestracja spółek

Założenie spółki, czyli jej rejestracja jest procesem czasochłonnym i wymagającym dopełnienia wielu formalności. Kancelaria oferuje kompleksową usługę zakładania spółek (również przez obcokrajowców), w tym doradztwa w zakresie wyboru właściwej formy prowadzenia biznesu oraz jej rejestrację. Dla podmiotów prowadzących już działalność gospodarczą Kancelaria oferuje stałą, bieżącą obsługę prawną.

Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje na temat świadczonych usług oraz ich zakresu, a także dlaczego warto z nami współpracować.

Czym się zajmujemy

Kancelaria zakłada i rejestruje następujące spółki:

 • spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
 • spółka akcyjna
 • spółka jawna
 • spółka partnerska
 • spółka komandytowa
 • spółka komandytowo-akcyjna
 • spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa (spółka hybrydowa)

Ponadto, dla działających już w obrocie podmiotów gospodarczych świadczymy usługi:

 • bieżącej, kompleksowej obsługę prawną na każdym etapie działalności;
 • przekształcania spółek prawa handlowego;
 • przekształcania jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę z o.o. lub inną spółkę prawa handlowego;
 • transakcji zbycia/nabycia przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części;
 • likwidacji spółki;
 • podziału przedsiębiorstwa
 • restrukturyzacji przedsiębiorstwa.

DLACZEGO WARTO SKORZYSTAĆ Z NASZYCH USŁUG ?

==

W przeciwieństwie do wielu innych firm na rynku, wszelkie usługi na rzecz naszych Klientów są świadczone przez wykwalifikowanych radców prawnych i adwokatów. Dzięki temu mają Państwo pewność, że powierzone zlecenie zostanie wykonane z najwyższą starannością, zgodnie z kodeksem etyki zawodowej radców prawnych i adwokatów.

==

Stawiamy na kompleksowość świadczonych na rzecz naszych Klientów usług –  stale współpracujemy z doradcami podatkowymi, biurami rachunkowymi oraz biegłym rewidentem. Zapewniamy także możliwość wynajęcia u współpracującego podmiotu wirtualnego biura dla firmy, wraz ze skanowaniem korespondencji na maila i firmową pieczęcią. 

==

Większość podmiotów oferuje jedynie założenie spółki i zarejestrowanie jej w KRS – w przeciwieństwie do większości ofert na rynku, nasza Kancelaria poza rejestracją spółki, zajmuje się także wszelkimi innymi formalnościami – w tym m.in. wysyła w imieniu spółki stosowne formularze do urzędów skarbowych, GUS oraz ZUS. Założona przez nas spółka jest w pełni gotowa do działania, a nasz klient może skupić się na prowadzeniu działalności gospodarczej.

==

Zależy nam na jak najwyższym komforcie i bezpieczeństwie naszych klientów. W związku z tym, każdy z naszych radców prawnych posiada polisę ubezpieczeniową na kwotę 300 000 EURO.

==

Zakładamy spółki zarówno w sposób tradycyjny, jak i też w trybie S24 – gdzie założenie spółki jest możliwe nawet w ciągu 24 godzin.

Wynagrodzenie Kancelarii

Wynagrodzenie Kancelarii za świadczone usługi jest ustalane indywidualnie, w zależności od wymagań Klienta co do tworzonej spółki – od 2000 zł netto. 

W razie zdecydowania się na obsługę prawną oraz księgową z współpracującym z Kancelarią biurem rachunkowym, wynagrodzenie za założenie spółki wynosi 0 zł. 

Podstawowy pakiet obsługi prawnej:

 • 1000 zł netto miesięcznie (5h obsługi prawnej) + 200 zł netto za każdą godzinę obsługi prawnej ponad ryczałt.

Podstawowy pakiet obsługi księgowej:

 • od 800 zł netto miesięcznie

Kwota wynagrodzenia nie obejmuje kosztów związanych z założeniem spółki. Koszty są uzależnione od wielu czynników. Przykładowo, na koszt założenia spółki z o.o. w trybie elektronicznym (s24), składa się:

 • opłata sądowa wraz z prowizją operatora płatności elektronicznych: 350,19 zł,
 • podatek PCC 0,5% od wartości kapitału zakładowego pomniejszonego o koszty założenia spółki.

Formularz Kontaktowy

Zapraszamy do umówienia porady stacjonarnej lub on-line:

300 zł netto – porada prawna w zakresie prawa spółek handlowych,

300 zł netto – porada prawna w zakresie kwestii podatkowych w ramach podmiotu gospodarczego,

500 zł netto – pakiet – porada prawna z zakresu prawa spółek handlowych oraz kwestii podatkowych.

Na poradę prawną można umówić się za pomocą poniższych danych kontaktowych lub formularza:

mail: kancelaria@szlegal.pl

tel.: +48 518 101 211

  Akceptuję regulamin i politykę prywatności. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych do celów związanych z kontaktem. Regulamin | Polityka Prywatności [recaptcha]

  Przed czym chroni pomoc przy zakładaniu spółek?

  Wsparcie prawne w zakresie rejestracji działalności gospodarczej pozwala uniknąć wielu kłopotliwych sytuacji, które mogą wydłużyć czas trwania takiej procedury. Niewłaściwie podjęte decyzje na etapie zakładania firmy rzutują również na jej funkcjonowanie. Sprawdzona kancelaria prawna w Poznaniu do każdej sprawy podchodzi indywidualnie, wyjaśniając wszelkie wątpliwości klienta w zakresie prowadzenia spółek – w tym z o.o.

  Działania prawników chronią także przed ewentualnymi błędami przy składaniu wniosków do poszczególnych urzędów podczas rejestracji firmy. To bezpieczne zakładanie działalności gospodarczej bez narażania się np. na mandaty skarbowe lub konieczność wypełniania formularzy korygujących nieprawidłowości związane z przedsiębiorstwem. Nie bez znaczenia jest też kwestia oszczędności czasu, jaką zyskuje się dzięki wsparciu kancelarii. Pomoc prawna przy rejestracji firmy to także podsumowanie wszystkich kosztów takiego procesu.

  W sprawach związanych z bezpośrednim kierowaniem spółką lub innego typu działalnością gospodarczą można zapewnić sobie profesjonalne doradztwo. Prawnicy biorą udział w przekształcaniu firm, ich zbyciu czy nabyciu, a także likwidacji. Również i podczas takich działań ich wsparcie zapobiega ewentualnym nieprawidłowościom, jakie mogą skutkować wydłużeniem czasu finalizacji konkretnego procesu związanego z przedsiębiorstwem klienta. Dzięki kancelarii prawnej można zatem uniknąć wielu problemów nie tylko przy rejestracji firmy.