Odszkodowania Poznań
Odszkodowania Poznań
Zapraszamy Państwa do kontaktu z Kancelarią i umówienia wizyty w celu otrzymania bezpłatnej analizy sprawy oraz oceny szans na uzyskanie odszkodowania lub zadośćuczynienia.
TEL: +48 518 101 211
MAIL: kancelaria@szlegal.pl
Kancelaria bezpłatnie analizuje sprawy również on-line. W tym celu zapraszamy Państwa do skorzystania z formularza kontaktowego i opisania sprawy.
Prosimy pamiętać, że odmowa wypłaty odszkodowania lub jego zaniżenie, w większości wypadków jest niezgodna z art. 363 § 1 KC, na podstawie którego, sprawca szkody (lub ubezpieczyciel sprawcy) jest zobowiązany do zapłaty uprawnionemu pełnego odszkodowania, a zatem wszelkich poniesionych w związku z wypadkiem kosztów.
Ponadto, oprócz odszkodowania, poszkodowanemu, zgodnie z art. 445 § 1 KC. w związku z art. 444 § 1 KC, należy się także kwota zadośćuczynienia za ból i cierpienia fizyczne oraz psychiczne.
Siedziba Kancelarii:
Poznań, ul. Kościuszki 107/8
Czym się zajmujemy ?

Kancelaria zajmuje się dochodzeniem roszczeń z tytułu wypadków komunikacyjnych, w tym z tytułu ubezpieczenia OC/AC. Nasi prawnicy posiadają doświadczenie w prowadzeniu sporów przeciwko ubezpieczycielom i sprawcom szkód, w szczególności w sprawach związanych z:
- wypadkami samochodowymi,
- wypadkami z udziałem pieszych i rowerzystów,
- wypadkami lotniczymi,
- katastrofami w ruchu lądowym i wodnym,
- innymi wypadkami komunikacyjnymi.
W powyższych sprawach uzyskaliśmy dla klientów Kancelarii odszkodowania za poniesione koszty m.in. napraw, leczenia i rehabilitacji, przekwalifikowania zawodowego, dojazdu, zniszczonego mienia, zakupu niezbędnego sprzętu leczniczego i rehabilitacyjnego, oraz ponadto wysokie kwoty zadośćuczynienia za ból i cierpienie w związku z wypadkiem.

Kancelaria posiada doświadczenie w dochodzeniu pełnych odszkodowań i zadośćuczynień w związku z błędami medycznymi, których skutkiem był rozstrój zdrowia (w tym kalectwo, zakażenie chorobami) albo śmierć pacjenta. Najczęściej są to sprawy, gdzie:
- postawiono błędną diagnozę,
- przeprowadzono niewłaściwą terapię,
- odmówiono udzielenia pomocy medycznej,
- wykonano zabieg lub operację niezgodnie ze sztuką lekarską.
W ramach prowadzonych spraw, Kancelaria reprezentuje klientów również przed Wojewódzką Komisją ds. Orzekania o Zdarzeniach Medycznych.
Prowadzimy również spory o naruszenie praw pacjenta (np. w związku z nienależytym traktowaniem pacjenta, niestaranną prowadzoną dokumentacją medyczną czy też nieudzieleniem wymaganych prawem informacji na temat stanu zdrowia pacjenta).

Kancelaria zajmuje się także dochodzeniem roszczeń od pracodawcy (lub jego ubezpieczyciela) oraz ZUS, w związku z wypadkiem przy pracy lub chorobą zawodową. Zakresem świadczonych usług są objęte również roszczenia wynikające z polis OC lub NNW.
Pracownikowi który uległ w pracy wypadkowi należy się przede wszystkim stosowna kwota od organu rentownego. Ponadto, do wypłaty odszkodowania lub zadośćuczynienia może być zobowiązany także pracodawca i jego ubezpieczyciel.
Odszkodowanie lub zadośćuczynienie może również przysługiwać w przypadku gdy pracownik de facto nie był zatrudniony na podstawie umowy o pracę albo nie posiadał żadnej umowy (potocznie rozumiane jako praca “na czarno”).
Uwaga! Wypadek przy pracy obejmuje także zdarzenia powstałe w drodze z i do pracy.

Kancelaria posiada również doświadczenie w sprawach związanych z dochodzeniem roszczeń wynikających z tzw. zdarzeń losowych to jest np. z:
- upadków w lokalach/na ulicy powodujących obrażenia ciała,
- zalania, pożaru, wichury i innych zjawisk atmosferycznych,
- z działalności przedsiębiorstw wprawianych w ruch za pomocą sił przyrody.
W zdarzeniach tego typu często bardzo często jest określić, czy rzeczywiście odszkodowanie lub zadośćuczynienie poszkodowanemu przysługuje. W związku z powyższym, zalecamy kontakt z Kancelarią, w celu ustalenia czy w danej sprawie jest możliwe podjęcie kroków prawnych.

Liczba zdarzeń w wyniku których poszkodowany ma prawo do odszkodowania lub zadośćuczynienia jest właściwie niemożliwa do skatalogowania. Takimi zdarzeniami mogą być bowiem także:
- szkody w rolnictwie,
- szkody wyrządzone przez Skarb Państwa (np. wskutek wydania niezgodnego z prawem orzeczenia lub decyzji)
- szkody z tytułu OC/AC oraz NNW,
- szkody związane z nienależytym nadzorem nad zwierzętami (np. pogryzienie przez psa)
- bezpodstawne aresztowanie,
- inne.
Jeżeli posiadają Państwo wątpliwości co do tego, czy dane zdarzenie kwalifikuje się jako zdarzenie z tytułu którego przysługuje odszkodowanie bądź zadośćuczynienie, prosimy o kontakt z Kancelarią, a my bezpłatnie przeanalizujemy sprawę.
Jak działamy?
Na jak wysokie odszkodowanie mogę liczyć ?
1. Potrącenie na pasach – stłuczenie kostki i podudzia.
Kwota proponowana przez ubezpieczyciela: 2 150,00 zł.
Kwota przyznana przez sąd:
29 000,00 zł.
(wyrok Sądu Rejonowego dla Krakowa-Krowodrzy w Krakowie z dnia 22 kwietnia 2014 r., sygn. akt I C 1424/10)
2. Wypadek samochodowy – śmierć
Kwota proponowana przez ubezpieczyciela: 80 000,00 zł
Kwota przyznana przez sąd:
290 000,00 zł
(wyrok Sądu Okręgowego w Kaliszu z dnia 7 maja 2015 r. sygn. akt I C 756/14)
3. Wypadek komunikacyjny – złamana ręka
Kwota proponowana przez ubezpieczyciela: 10 000,00 zł
Kwota przyznana przez sąd:
50 000,00 zł
(wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie z dnia 25 sierpnia 2014 r. sygn. akt III C 1028/13)
4. Odszkodowanie za błąd medyczny
Kwota proponowana przez ubezpieczyciela: 0,00 zł
Kwota przyznana przez sąd:
130 000,00 zł
(wyrok Sądu Okręgowego w Słupsku I Wydział Cywilny z dnia 8 października 2013 r. sygn. akt I C 152/12)