1. Strona główna
  2. »
  3. SZLEGAL – Kancelaria Odszkodowawcza – Odszkodowania Poznań
  4. »
  5. Wypadki przy pracy ( odszkodowanie po wypadku w pracy, odszkodowanie od pracodawcy)

WYPADKI PRZY PRACY ( ODSZKODOWANIE PO WYPADKU W PRACY, ODSZKODOWANIE OD PRACODAWCY)

W większości przypadków za wypadek przy pracy uznaje się każde wywołane zewnętrzną przyczyną zdarzenie, które pociągnęło za sobą skutki w postaci doznania obrażeń ciała lub śmierci osoby wykonującej zadania służbowe. Co istotne, dotyczy to także sytuacji, gdy pokrzywdzony w momencie zajścia incydentu był w drodze do miejsca zatrudnienia. W takich okolicznościach poszkodowani oraz ich rodziny mają możliwość ubiegania się o odszkodowanie nie tylko z ZUS-u, ale także od pracodawcy.

Wysokość wypłaconego świadczenia musi być adekwatna do stopnia poniesionych strat – zarówno materialnych, jak i niematerialnych. Jeśli przełożony odmawia przekazania na rzecz ofiary wypadku przy pracy lub w drodze do niej zadośćuczynienia w należnej kwocie, można skorzystać z profesjonalnej pomocy prawnej.

Odszkodowania – kancelaria

Adwokaci z kancelarii Stawicka Zych, działającej w Poznaniu, w pełni angażują się w powierzoną sprawę. Biorą na siebie odpowiedzialność za przeprowadzenie negocjacji z pracodawcą poszkodowanego. Na zlecenie klienta gromadzą materiał dowodowy. Przygotowują też pozwy i pisma procesowe oraz reprezentują interesy strony pokrzywdzonej w postępowaniu sądowym. Na każdym etapie procesu dokładają wszelkich starań, aby w danej sprawie zapadł korzystny dla poszkodowanego w zdarzeniu wyrok.

Warto mieć świadomość, że o odszkodowanie od pracodawcy za wypadek przy pracy lub w drodze do niej można ubiegać się w terminie do trzech lat od zajścia zdarzenia. Czas ten wydłuża się nawet do 20 lat, jeśli doszło do popełnienia przestępstwa.

Jeżeli chcą Państwo dowiedzieć się więcej na temat odszkodowania od pracodawcy za wypadek w pracy, to zachęcamy do kontaktu z naszą kancelarią:

SZ Kancelaria Prawna Stawicka Zych s.c.
ul. Kościuszki 107/8,
61-717 Poznań
tel.: +48 518 101 211
e-mail: kancelaria@szlegal.pl 
Skype: szlegal

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji prawnej w sprawie o odszkodowanie.

Tel: +48 518 101 211

Mail: kancelaria@szlegal.pl

Adres: ul. Kościuszki 107/8, 61-717 Poznań

Możesz także skorzystać z formularza kontaktowego:

Akceptuję regulamin i politykę prywatności. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych do celów związanych z kontaktem.

Regulamin | Polityka Prywatności