Scroll Top
ul. Kościuszki 107/8, 61-717 Poznań

ODSZKODOWANIE ZA BEZUMOWNE KORZYSTANIE Z LOKALU LUB NIERUCHOMOŚCI

Po wygaśnięciu umowy najmu zajmujący daną nieruchomość lub lokal lokator zobligowany jest do niezwłocznego opuszczenia domu czy mieszkania i udostępnienia go właścicielowi. W praktyce jednak wielu wynajmujących ma problem z wyegzekwowaniem należnych praw w tym zakresie. W takiej sytuacji rozwiązaniem jest wniesienie sprawy do sądu o eksmisję oraz odszkodowanie za bezumowne korzystanie z określonej nieruchomości.

Wysokość tego świadczenia uzależniona jest od indywidualnych okoliczności, przede wszystkim od tego, czy strona pozwana dysponuje prawem do lokalu zamiennego. Jeśli lokator nie ma takiego uprawnienia, właściciel może otrzymać świadczenie w wysokości równowartości czynszu. W przypadku, gdy najemcy przyznano mieszkanie socjalne, do wartości należności czynszowych dokłada się też łączną sumę innych opłat uiszczanych obligatoryjnie na podstawie zawartej umowy najmu. Co istotne, w większości przypadków można starać się o odrębną rekompensatę od niechcianego lokatora oraz od gminy.

Pomoc prawna – kancelaria

Dochodzenia roszczeń z tytułu odszkodowania za bezumowne korzystanie z lokalu podejmują się doświadczeni prawnicy z kancelarii Stawicka Zych działającej w Poznaniu. Dokładnie analizujemy szczegóły każdej przedstawionej nam sprawy w celu znalezienia korzystnego rozwiązania problemu. Towarzyszymy klientom na każdym etapie postępowania sądowego i pozasądowego. Przygotowujemy dla nich wnioski i pisma procesowe. Reprezentujemy interesy właścicieli nieruchomości w toczącej się rozprawie.

Jeżeli chcą Państwo dowiedzieć się więcej na temat odszkodowania za bezumowne korzystanie z nieruchomości lub lokalu, to zachęcamy do kontaktu z naszą kancelarią:

Kancelaria Prawna Stawicka Szadach sp.k. 
ul. Kościuszki 107/8,
61-717 Poznań
tel.: +48 518 101 211
e-mail: kancelaria@szlegal.pl 
Skype: szlegal

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji prawnej w sprawie o odszkodowanie.

Tel: +48 518 101 211

Mail: kancelaria@szlegal.pl

Adres: ul. Kościuszki 107/8, 61-717 Poznań

Możesz także skorzystać z formularza kontaktowego:

    Akceptuję regulamin i politykę prywatności. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych do celów związanych z kontaktem. Regulamin | Polityka Prywatności [recaptcha]