Scroll Top
ul. Kościuszki 107/8, 61-717 Poznań

ODSZKODOWANIE ZA POBYT W SZPITALU Z ZUS-u

Bez względu na konkretne przyczyny dłuższa wizyta w placówce medycznej nigdy nie należy do przyjemnych doświadczeń, ponieważ najczęściej wiąże z chwilową utratą zdolności zarobkowych. Jeżeli chodzi o odszkodowanie za pobyt w szpitalu, ZUS jest pierwszą instytucją, do której kieruje się stosowny wniosek. Wynika to z przepisów obowiązującego prawa, które jednoznacznie stwierdzają, że każdej osobie odprowadzającej składki, przysługuje zasiłek chorobowy.

W przypadku pobytu w szpitalu wynosi on 70% wynagrodzenia. Jeśli natomiast wizyta w placówce medycznej była spowodowana wypadkiem w pracy, to Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaci rekompensatę w wysokości 100% pensji. Uzyskane w ten sposób środki finansowe są absolutnie niezbędne do tego, aby utrzymać dotychczasowy standard życia. Dlatego też po przykrym zdarzeniu dokumenty warto złożyć jak najszybciej.

Jeżeli chcą Państwo dowiedzieć się więcej na temat odszkodowania za pobyt w szpitalu, to zachęcamy do kontaktu z naszą kancelarią:

Kancelaria Prawna Stawicka Szadach sp.k. 
ul. Kościuszki 107/8,
61-717 Poznań
tel.: +48 518 101 211
e-mail: kancelaria@szlegal.pl 
Skype: szlegal

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji prawnej w sprawie o odszkodowanie.

Tel: +48 518 101 211

Mail: kancelaria@szlegal.pl

Adres: ul. Kościuszki 107/8, 61-717 Poznań

Możesz także skorzystać z formularza kontaktowego:

    Akceptuję regulamin i politykę prywatności. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych do celów związanych z kontaktem. Regulamin | Polityka Prywatności [recaptcha]