Scroll Top
ul. Kościuszki 107/8, 61-717 Poznań

PRZEDAWNIENIE ROSZCZEŃ O ODSZKODOWANIE

Możliwość ubiegania się o rekompensatę finansową z tytułu szkody dokonanej przez inną osobę jest czasowa. Dla konkretnych przypadków ustalony został okres przedawnienia – zależy on od charakteru roszczeń. W takiej sytuacji można skontaktować się z kancelarią prawną w celu uzyskania szczegółowych informacji w tym zakresie, które pomogą w dotrzymaniu ustawowych terminów zgłaszania wniosków o zadośćuczynienie.

Po jakim czasie dochodzi do przedawnienia roszczeń?

W sytuacji, gdy gość hotelu czy pensjonatu utracił swoje mienie lub je uszkodził, może ubiegać się o rekompensatę finansową. Ma on jednak zaledwie 6 miesięcy na to, by złożyć roszczenie. Nieco więcej czasu, bo rok, mają osoby chcące dochodzić swoich praw w zakresie zadośćuczynienia za niedotrzymanie warunków umowy użyczenia, spedycji, najmu i przewozu. W takiej sytuacji możliwe jest uzyskanie odszkodowania. Przedawnienie po 2 latach dotyczy roszczeń związanych m.in. z usługami telekomunikacyjnymi czy umowami cywilnoprawnymi. Dla niektórych spraw okres ten wydłużony jest do 3 lub nawet 20 lat.

Czy można prowadzić i wygrać sprawę przedawnioną?

Zrekompensowanie strat poniesionych np. w wyniku wypadku umożliwiają odszkodowania, ale ich uzyskanie niekiedy wiąże się z koniecznością skierowania sprawy do sądu. Z tego względu wiele osób rezygnuje ze starań o zadośćuczynienie, obawiając się procesu. Przedawnienie roszczeń o odszkodowanie nie musi być przeszkodą – na podstawie kompletnej dokumentacji sprawy adwokaci poszukują rozwiązań, dzięki którym klientowi może przysługiwać wypłata środków od ubezpieczyciela.

Jeżeli chcą Państwo dowiedzieć się więcej na temat przedawnienia roszczeń o odszkodowanie, to zachęcamy do kontaktu z naszą kancelarią:

Kancelaria Prawna Stawicka Szadach sp.k. 
ul. Kościuszki 107/8,
61-717 Poznań
tel.: +48 518 101 211
e-mail: kancelaria@szlegal.pl 
Skype: szlegal

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji prawnej w sprawie o odszkodowanie.

Tel: +48 518 101 211

Mail: kancelaria@szlegal.pl

Adres: ul. Kościuszki 107/8, 61-717 Poznań

Możesz także skorzystać z formularza kontaktowego:

    Akceptuję regulamin i politykę prywatności. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych do celów związanych z kontaktem. Regulamin | Polityka Prywatności [recaptcha]