Scroll Top
ul. Kościuszki 107/8, 61-717 Poznań

UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA POZNAŃ

W ramach prowadzonej działalności, Kancelaria świadczy pomoc prawną z zakresu upadłości konsumenckiej osób fizycznych

Z uwagi na ciężką sytuację majątkową a często także rodzinną osób zadłużonych, Kancelaria konsultuje każdą sprawę bezpłatnie.

Kancelaria kompleksowo prowadzi sprawy o upadłość konsumencką osób fizycznych, tj.:

– analizuje sprawę pod kątem przesłanek do ogłoszenia upadłości konsumenckiej osoby fizycznej,

– sporządza wnioski o ogłoszenie upadłości,

– reprezentuje wnioskodawców na każdym etapie postępowania, w tym także przed sędzią komisarzem, syndykiem oraz wierzycielami.

Sprawy o upadłość konsumencką osób fizycznych są prowadzone z najwyższą starannością i zaangażowaniem przez doświadczony zespół adwokatów i radców prawnych. 

Dzięki naszej pracy, wiele osób uzyskało szansę na uwolnienie się od zajęć komorniczych i firm windykacyjnych. 

Jeżeli są Państwo zainteresowani skorzystaniem z usług Kancelarii w tym zakresie, prosimy o kontakt za pośrednictwem formularza kontaktowego lub telefonicznie pod nr + 48 518 101 211

Kancelaria Prawna Stawicka Szadach sp.k.

ul. Kościuszki 107/8

61-717 Poznań

Bezpłatna konsultacja sprawy o upadłość konsumencką osoby fizycznej

Chcesz dowiedzieć się jak ogłosić upadłość konsumencką ? Napisz do nas.

TEL: +48 518 101 211

MAIL: kancelaria@szlegal.pl

Siedziba Kancelarii:

Poznań, ul. Kościuszki 107/8, 61-717 Poznań

 

  Akceptuję regulamin i politykę prywatności. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych do celów związanych z kontaktem. Regulamin | Polityka Prywatności [recaptcha]

  UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA - NOWE MOŻLIWOŚCI

  Kiedy konwencjonalne środki do rozwiązania problemów finansowych zawodzą, warto sięgnąć po nowy oręż w ręku dłużnika – po upadłość konsumencką. Ogłoszenie upadłości konsumenckiej otwiera dla dłużnika nowe możliwości, dzięki którym będzie możliwe pozbycie się długów.

  Po wydaniu przez sąd stosownego postanowienia, cały majątek dłużnika staje się co do zasady tzw. „masą upadłościową” która podlega syndykowi, a wszystkie jego zobowiązania stają się natychmiast wymagalne. Jeżeli w majątku dłużnika znajdowała się nieruchomość, po jej sprzedaży, dłużnik będzie miał możliwość otrzymania równowartości 12 – 24 miesięcznego czynszu mieszkalnego na rynku lokalnym, tak aby mógł zaspokoić swoje potrzeby lokalowe przez ustalony okres.

  Ogłoszenie upadłości konsumenckiej już na samym początku generuje szereg korzyści dla dłużnika:

  – zawieszeniu ulegają postępowania egzekucyjne (komornicze) oraz sprawy sądowe o zapłatę

  nie są generowane dalsze koszty egzekucji, 

  – zatrzymany zostaje bieg większości odsetek,

   

  Jeżeli całe postępowanie przebiegnie pomyślnie, wszelkie niespłacone długi upadłego zostaną umorzone, a on sam będzie miał możliwość rozpoczęcia nowego życia, wolnego od zobowiązań finansowych.

  Zgłoszenie sprawy do analizy

  Bezpłatnie dokonujemy analizy sprawy pod kątem zasadności złożenia wniosku o upadłość

  Zawarcie umowy

  W sposób jasny i przejrzysty ustalamy warunki współpracy oraz honorarium Kancelarii

  Prowadzenie sprawy upadłościowej

  Reprezentujemy swoich klientów na każdym etapie sprawy o upadłość osoby fizycznej

  Zakończenie sprawy

  Uzyskanie prawomocnego orzeczenia kończącego postępowanie o upadłość osoby fizycznej

  DLACZEGO WARTO SKORZYSTAĆ Z NASZYCH USŁUG ?

  Przede wszystkim, w przeciwieństwie do wielu firm oferujących pomoc prawną w sprawach upadłościowych, jesteśmy kancelarią prawną, tak więc prowadzeniem zleconych spraw zajmują się wykwalifikowani prawnicy – w tym radcy prawni i adwokaci. W związku z powyższym, zlecone sprawy są prowadzone z najwyższą starannością oraz zgodnie z kodeksem etyki radców prawnych i adwokatów.

  Radca prawny i adwokat to zawody zaufania publicznego, tak więc powierzając nam sprawę masz pewność, że jest w dobrych rękach. Co więcej, każdy nasz radca prawny i adwokat posiada obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej z tytułu wykonywanego zawodu. Dzięki temu, sprawy klientów zawszę są w Kancelarii bezpieczne,  w przeciwieństwie do firm odszkodowawczych, które nie zawsze takie ubezpieczenie posiadają.

  W ramach świadczonej pomocy prawnej, z sukcesem przeprowadziliśmy wiele postępowań o upadłość osoby fizycznej, skutkujących ich całkowitym oddłużeniem. Co więcej, w niektórych sprawach udało nam się uzyskać oddłużenie dla klienta bez stosowania procedury upadłościowej, korzystając z przysługujących dłużnikowi zarzutów wobec wierzyciela. Priorytetem dla nas jest bowiem rozwiązanie problemów związanych z zadłużeniem naszych klientów. 

  Kancelaria traktuje każdą sprawę indywidualnie. Stawiamy na przejrzystość i jasność naszych usług, w przypadku zatem jakichkolwiek wątpliwości, bardzo chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

  Potrzebujesz więcej informacji na temat upadłości konsumenckiej ? Zapraszamy na nasz blog prawny !

  KOMPLEKSOWE WSPARCIE W ZAKRESIE UPADŁOŚCI KONSUMENCKIEJ

  Zadłużenia oraz brak środków do zaspokojenia podstawowych potrzeb mogą wymagać konsultacji ze specjalistą. Prawnik wyjaśni, na czym polega nowa upadłość konsumencka. Klienci kancelarii prawnej dowiadują się nie tylko, co to jest, ale też co sprawdza sąd przy postępowaniach z tego zakresu, ile trwa proces oraz jak długo trzeba czekać na jego rozpoczęcie i decyzję. Dzięki temu łatwo można oszacować ewentualne koszty, do których wlicza się też wynagrodzenie adwokata.

  NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY OGŁASZANIU UPADŁOŚCI KONSUMENCKIEJ?

  Wiele zagadnień, które obejmuje prawo upadłościowe, utrudnia jego interpretację. Z tego względu ważne jest, by osobom zadłużonym w niełatwym czasie pomógł sprawdzony adwokat. Kancelaria prawna zajmująca się takimi sprawami na bieżąco monitoruje wszelkie zmiany w prawie upadłościowym. Klientom wyjaśniane są poszczególne etapy działania w tym wypadku. Muszą oni jednak zwrócić uwagę, czy warto decydować się na upadłość konsumencką. Należy zrozumieć, na czym polega taki stan i ile kosztuje. Ma to też znaczenie w kontekście wymagań, które przedstawia w takiej sytuacji komornik.

  Prawnicy wytłumaczą, ile trwa upadłość konsumencka bez majątku. Osoba fizyczna, która chce ją ogłosić, powinna również mieć na uwadze czas i koszty, jakie są związane z takim działaniem. Warto sprawdzić, czy w danym przypadku możliwa jest dalsza praca w konkretnej firmie i jaką część ewentualnego wynagrodzenia zajmie komornikKancelaria prawna w Poznaniu może zapewnić jedną bezpłatną konsultację, wyjaśniając klientom m.in. prawo upadłościowe po nowemu. W niełatwym czasie trzeba zatem przede wszystkim pamiętać o profesjonalnej pomocy, co pozwoli uniknąć kłopotów wynikających z zajęć komorniczych i działań firm windykacyjnych. Kompleksowe wsparcie dla osoby fizycznej ogłaszającej upadłość konsumencką jest zatem kluczowe.